„Olifėjai“ įteiktas Atsakingo žaidimo sertifikatas

Pradžia
lt
en
„Olifėjai“ įteiktas Atsakingo žaidimo sertifikatas

Didžiausiai Lietuvos loterijų organizatorei „Olifėjai“ įteiktas Atsakingo žaidimo sertifikatas. Jį bendrovė gavo Prahoje vykusio Europos loterijų asociacijos susitikimo metu.

Sertifikatas patvirtino „Olifėjos“ įgyvendinamas atsakingo žaidimo priemones. Tai – per prevenciją ir švietimą užtikrinama loterijų dalyvių ir ypač pažeidžiamų visuomenės grupių apsauga, žaidėjams išsamiai pristatomos žaidimo sąlygos, atsitiktinumo reikšmė žaidime ir kita. Standarto reikalavimai nukreipti ir į vaikų apsaugą.

„Olifėjos“ vardu sertifikatą atsiėmęs bendrovės generalinio direktoriaus pavaduotojas Donatas Kazlauskas patvirtino loterijų organizatorės įsipareigojimą užtikrinti loterijų organizavimo Lietuvoje skaidrumą ir stiprinti visuomenės pasitikėjimą žaidimu.

„Didžiausia loterijų organizatorių vertybė yra loterijų dalyviai. Jei nebus pasitikėjimo, nebus nei žaidimo, nei paramos olimpiniam sportui. Mūsų įsipareigojimas loterijų dalyviams yra skaidrumas ir atsakinga veikla. Tik taip veikdami galėsime sėkmingai dirbti kitus 25 metus, o žaidėjai – toliau džiaugtis laimėjimais loterijose“, – sakė D. Kazlauskas.

„Olifėja“ Atsakingo žaidimo sertifikatą gavo pirmoji iš loterijų organizatorių šalyje. Po nepriklausomų auditorių atlikto išsamaus, pusmetį trukusio audito, Įvertinusi loterijų organizavimą, jį suteikė didžiausius žemyno loterijų organizatorius vienijanti Europos loterijų asociacija. Atsakingo žaidimo sertifikato „Olifėja“ siekė keletą metų, per kuriuos įgyvendino visus standarto reikalavimus.

„Olifėjos“ veikla ir loterijų organizavimo procesai buvo įvertinti dešimčia aspektų, tarp kurių – vykdomais tyrimais ir moksline veikla pagrįstas galimo neigiamo poveikio mažinimas, darbuotojų mokymas, atsakingas loterijų bilietų apipavidalinimas, nuotolinių kanalų naudojimas, atsakinga reklama ir rinkodara, bendradarbiavimas užtikrinant pagalbą žaidėjams, informacijos loterijų dalyviams teikimas, visuomenės ir priežiūros institucijų įtraukimas, veiklos skaidrumas ir atvirumas.

„Olifėja“ toliau tobulins įgyvendintas Atsakingo žaidimo standarto priemones, į šį procesą įtraukdama rinkos priežiūros institucijas, sveikatos priežiūros specialistus ir visuomenę, užtikrinant, kad loterijos būtų naudinga ir smagi pramoga.

Europos loterijų asociacija vienija visų Europos šalių loterijų organizatorius ir glaudžiai bendradarbiauja su Europos Sąjungos institucijomis, diegiant bendrus veiklos standartus. Šiuo metu Europos loterijų asociacija vienija 73 loterijų organizatorius 43 šalyse. 1983 m. asociacija buvo įkurta Šveicarijoje, nuo 2007 m. ji turi atstovybę prie ES institucijų Briuselyje. Atsakingo žaidimo standartą asociacija priėmė 2007 m., o 2009 m. patvirtino loterijas organizuojančių bendrovių sertifikavimo tvarką. Ši tvarka yra reguliariai peržiūrima, kad atspindėtų naujausių tyrimų duomenis ir teisinę aplinką.

„Olifėja“ loterijas Lietuvoje organizuoja jau 25 metus. 8 proc. nuo kiekvieno parduoto loterijų bilieto skiriama sporto paramai ir keliauja Lietuvos olimpiečių rengimui. Per visą veiklos istoriją bendrovė tam skyrė jau daugiau kaip 63 mln. eurų.